4. Kde čerpal nové síly Rudolf II.?

místo: Brandýs nad Labem, zámek

My jezdíme v létě na chalupu, Rudolf II. jezdil na své letní sídlo v Brandýse nad Labem. Pokud chcete poznat jeho oblíbený kraj i místo osudového setkání Marie Terezie, vydejte se na brandýský zámek. Potřebujete výletnickou přestávku? Zastavte se v útulné zámecké kočárovně.

Kde získat nálepku? V zámecké kočárovně

Zámecká kočárovna je otevřená každý všední den od 10:00 do 17:00, o víkendu pak od 11:00 do 16:00.

Zámek je otevřený každý den mimo pondělí od 10:00 do 17:00. Prohlídky se konají každou celou hodinu, poslední pak v 16:00.

Jak se na zámek dostat?

Zámek leží vedle 2. labské cyklostezky. Pěší turisté mohou využít zelenou turistickou trasu od Záryb nebo modrou trasu od Lázní Toušeně nebo od Káraného a Staré Boleslavi.

Pokud dojedete autobusem na náměstí, pěšky jste na zámku do 5 minut.

Kde si odpočinout?

V těsné blízkosti zámku se nachází Zámecká kočárovna, která je otevřena široké veřejnosti. Vyžití zde najdou především rodiny s dětmi, pro které je přichystaný dětský koutek. Dospělí si mohou prohlédnout výstavu v přilehlých prostorách.  

Je vám lépe na čerstvém vzduchu? Vydejte se do zámecké zahrady a zahrajte si třeba pétanque. Nechce se vám nosit těžké vybavení? Nemusíte, vše si půjčíte v kočárovně.

Kam na jídlo?

Hlady na své výpravě neumřete, přímo na zámku na váš čeká restaurace Rychta. Honosné prostředí, lidová atmosféra, krásná terasa nad řekou. Otevřená je od středy do neděle. Co je v nabídce, vám prozradí facebooková stránka restaurace.

 

Top