Fext a králík? Na Houšteckém cyklomaratonu bylo veselo

Už potřetí jsme se vydali s naší turistickou soutěží na Houštecký cyklomaraton, který se konal předposlední červnovou sobotu. Letos poprvé nás doprovodil živý Fext a rovnou navázal překvapivé přátelství. Na dráze dětského závodu bylo rušno jako každý rok, tentokrát ji ale navštívili i nečekaní závodníci.

A rovnou se přiznáme. Nebýt Fexta, asi bychom na 15. ročníku cyklomaratonu seděli na pařezech a stánek by nebyl. Náš tým, který se skládal ze dvou neřidiček a dvou malých závodníků, letos doplnil Zdeněk. Všechny věci nám pomohl naložit, odvezl je a navíc sehrál zásadní úlohu při stavbě stanu a montování stolů. A pak už se proměnil ve Fexta.

Fext a králík
Když se sejde Fext a králík, bývá veselo

Hned od začátku se k nám přidal králík v kostýmu, který skvěle doplnil našeho Fexta. Doteď nevíme, kdo se pod maskou ukrýval, ač jsme s ním strávili mnoho pěkných chvil a dokonce nám pomáhal s přípravou.

Velkou radost nám dělali všichni dobyvatelé Fextova území. Mnozí hráli už minulý rok, a tak za námi šli na jistotu. Potěšili nás i pilní hráči, kteří měli hrací arch už z velké části zaplněný. Navíc jsme získali i celou řadu nových účastníků. Je radost vidět naši soutěž v plném proudu.

Dětský závod cyklomaratonu byl standardně hojně obsazený a ze závodní dráhy sálalo nadšení i odhodlání. První na řadě byla drobotina na odrážedlech a motorkách, v nejstarší kategorii pak byli k vidění už skoro profesionální jezdci.

K jednomu ze závodů se přidal i náš Fext, za kterým se vzápětí vrhl i jeho kamarád králík. Ve chvíli, kdy Fext probíhal cílem, byli všichni dětští závodníci ještě na trati, což se zdá jako velký úspěch. Pravda ale je, že ostatní měli za úkol objet okruh třikrát.

Dospělý závod jsme viděli jen zpovzdálí, zato Fextovi se opět nějak podařilo se tam procpat. Je jasné, že zařadit ho do týmu byl dobrý tah.

Fext startuje závod dospělých
Fext se dostal všude

 

Napsat komentář

Top