Krátká zpráva o velkém strašení

V sobotu odpoledne, 21. října se v Káraném na hřišti strašilo. Nebylo to snad tím, že jsme na akci byli i my s naším Fextem, bylo to tím, že tu probíhal 10. ročník akce zvaná Strašidlovačka.

Ke Strašidlovačce jsem se dostala vcelku nevinně. Po Švihákovi jsme seděli spolu s dalšími organizátory na kávě v Káraném a povídali si. Řešilo se, že letošní jindy pravidelná Strašidlovačka v Káraném nebude, že se rozpadl tým lidé, kteří akci připravují a že tento rok se s tím zkrátka skončí. Přišlo mi to vcelku líto, protože akce úspěšně žila 9 let předtím a sama dobře vím, že malé akce v malých obcích mají své nezaměnitelné kouzlo a jedinečnou atmosféru.

Přimluvila jsem se k zachování akce a abych se neukázala jen jako ten, co jen mluví, slíbila jsem účast. Tak se stalo, že na akci se objevil i Fext.

Nelituji toho, akce byla skvělá, přišlo na 150 dětí v úžasných kostýmech.  Některých  jsme se  s Bárou až lekly.  Mimo kostýmů jsme měly možnost vidět asi tu největší houbu v regionu – zkrátka, stálo to za to.

Do konce Fextova území 2 už zbývá doslova jen pár dní, máme před sebou dvě poslední akce s možností získat žolíka. V sobotu v brandýském muzeu a v úterý v naší kanceláři.

Připomínáme, že archy lze odevzdat do 15. listopadu 2017. Slosování o ceny proběhne 2. prosince v rámci programu rozsvícení vánočního stromečku v Brandýse na náměstí v 14.00. Všem vylosovaným dáme samozřejmě vědět.

 

Olga Fábry

Top