Zářijové „Fextovo kartičkobraní“

Začal nám pomalu podzim, což jsme s kolegyní poznaly hlavně v sobotu 16. září v našem stánku v Karaném. Ale nebudeme předbíhat, vezmeme zářijové akce pěkně popořadě.

Měsíc září je pro naši soutěž zajímavý tím, že náš stánek s Fextovými žolíky bude hned na třech akcích. Tou první byla 9. září „Vzpomínka na prázdniny“ v Sedlčánkách. Sedlčánky jsou součástí města Čelákovice a pro některé z nás byla jejich návštěva premiérou. Osadní výbor Sedlčánky tu každý rok organizuje akci pro děti a sjíždí se sem opravdu hodně dětí i rodičů.  Perfektní organizace akce i pomoc při přípravě jsme s kolegyní Marcelou velmi ocenily, jako křehké ženy bychom s rozložením stánku bojovaly asi dodnes. V pátek jsme tedy měly díky pomoci organizátorů z Osadního Výboru Sedlčánky skoro hotovo. Akce ale začala až v sobotu, po jedné odpoledne jsme už „byly na značkách“ a vyhlížely první děti. Ty zprvu náš stánek okukovaly, netrvalo ale dlouho a přišly za námi. Od té doby byl náš stánek dětmi doslova obležen. Mimo omalovánek pro děti jsme samozřejmě pilně rozdávaly i hrací archy s nálepkou žolíka pro ty, kdo ještě (asi nějakým nedopatřenímJ) o naší soutěži neví.   Na akci bylo 1.500 lidí a tak jsme se rozhodně nenudily, bylo to skvěle strávené odpoledne a ještě jednou děkujeme organizátorům, vše běželo jak na drátkách.

Další pracovní sobota byla hned o týden později, tedy 16. září.  Tentokrát jsem s sebou vzala Veroniku, která patří mezi hlavní postavy našeho realizačního týmu. Náš stan jsme rozbily tentokrát v Káraném.  Stánek  měl  hned  dvě  funkce:  v  první řadě sloužil jako výdejna žolíků a v druhé jako jedno ze stanovišť  soutěže „Švihák lávkový“.  Počasí už nám nepřálo tak, jako minulou sobotu v Sedlčánkách, proto nás velmi potěšila horká káva od organizátorky soutěže a starostky Káraného Báry Krejčí. Na posedávání u kafe jsme ale mnoho času neměly, už za chvíli přijel první soutěžící a sháněl se po nálepce žolíka:). Od té doby až do konce soutěže jsme se už prakticky nezastavily, opět jsme rozdaly mnoho hracích archů těm, kteří ten den začali soutěž hrát a opět jsme i nějaké hrací archy vybraly. Na akci jsme celkem rozdaly neuvěřitelných 56 žolíků!

Během těchto akcí jsme od vás také vyplněné archy posbíraly. Ukázková fotka mluví za vše. Zkrátka jinde měli vinobraní, u nás bylo kartičkobraní. Vyplněné archy pečlivě uschováváme a všechny půjdou do slosování o ceny, slosování proběhne 2. prosince v rámci programu rozsvícení vánočního stromečku v Brandýse nad Labem na náměstí.

P.S.: Další akcí je „Národní svatováclavská pouť“. Ve čtvrtek 28. září bude náš stánek její součástí, najdete ho u staroboleslavské brány.  Těšíme se na vás!

 

Olga Fábry

Top