5. Svatá Ludmila, Stará Boleslav

5. Svatá Ludmila, Stará Boleslav

6.6.2019 Vyp Od polabsketo

Obraz, který chrání země české? Kdo jiný by ho měl vlastnit než chrabrý bojovník Fext. Jediný zádrhel je v tom, že ho má jistá Ludmila. A co. Tak se za Fexta provdá.

Dle legend přinesla sv. Ludmila českým zemím kovový obrázek Madony s dítětem, tzv. Palládium země české. Po zavraždění sv. Václava byl ukryt v zemi. Podle pověstí se po svém znovuobjevení neustále vracel na stejné místo, a tak byl vystavěn Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Zde najdete ochránce českých zemí i dnes.

Z důvodu rekonstrukce jsou oba staroboleslavské kostely v roce 2019 zavřeny. Zábavu ale najdete v nedaleké Houštce.

Emil Zátopek lámal v Houštce jeden světový rekord za druhým a sportu se tu daří i dnes. Potkáte zde běžce, cyklisty, bruslaře i jezdce na koních. Uprostřed lesů najdete pozůstatky bývalých slunečních lázní i volně přístupné lanové hřiště, oblíbené především u dětí.

Patříte mezi příznivce inline bruslení? Pak nezapomeňte brusle s sebou, najdete zde oblíbenou bruslařskou dráhu. Hezký večer si můžete udělat v místním letním kině.

Přehled všech rekordů, které byly v Houštce překonány, najdete na stránkách atletického stadionu.

Vstup na atletický stadion se řídí provozním řádem, který najdete hned za vchodem. Chcete-li si stadion prohlédnout zblízka, domluvte se prosím v kanceláři ASB (Atletika Stará Boleslav), zda je to zrovna možné. I v současné době využívají stadion zástupy sportovců, kteří potřebují nerušené prostředí, aby mohli kráčet ve stopách Emila Zátopka.

Stojí za návštěvu
lanové hřiště v Houštce

Kde získat nálepku:
Hotel Club Houštka
Houštka 1259, Stará Boleslav, 250 01

Otevírací doba
Pondělí – Sobota: 11.00 – 23.00
Neděle 11.00 – 20.00
Ověřit otevírací dobu na webu

Jak se do Houštky dostanete?

K Houštce vás dovede modrá turistická stezka od zámku v Brandýse nad Labem. Bruslaři mohou dojet na inline bruslích.

<iframe src=“https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1lshRDeCyR_kSUiAeUjVuzaIW4Gb53DVr“ width=“600″ height=“480″></iframe>