Fextovo území 7: příběh

Fext putuje po středním polabí už sedmým rokem. Proč právě tady a nezajde jinam? Právě území středního polabí totiž patří do území, kterému pomáhá naše neziskovka MAS k dotacím.

Od původního nezranitelného hrdiny, kterého můžete znát třeba z místních pověstí se náš Fext vyvinul ve svůj vlastní příběh.

Od putování a sbírání razítek jsme postupně přešli k příběhu. Fext nejprve hledal nevěstu mezi jednotlivými městy. Mezi 15 nevěstami si nevybral, v lese ale potkal loupežnici Filoménu. Turistická soutěž se začala stávat oblíbenou.

Protože nás trápilo, jak a kde udělat nějaké super vylosování akce, začali jsme v roce 2018 pořádat opravdu velkou akci, Strašidelný zámek. Na první ročník v roce 2018 přišlo 1500 lidí, na druhý v roce 2019 už skoro 3500!

I naše a Fextovo úsilí trochu přerušil covid. Poté, co Filoménu unesli čerti a překazili tak svatbu jsme vydali speciální edici Fextovo zmizení. A natočili pro vás také nějaká videa🙂

V roce 2022 už se ale situace uklidnila a my se mohli naplno vrhnout do dalšího ročníku. Místo akcí jsme chodili po restauracích a kavárnách a ochutnávali dobroty. Fext a Filoména totiž chystají (tu prve odloženou) svatbu a Filoména vybírala svatební menu.

Velkou novinkou byla zahajující akce ve Staré Boleslavi Zavraždili Václava. Opět máme i videa nebo ještě jedno. Turistická soutěž se neobešla ani bez Strašidelného zámku. Přišlo opět přes 3000 lidí a zapojeno bylo kolem 50 naprosto úžasných dobrovolníků.

A co Filoména a Fext? Co se dělo na Strašidelném zámku 3?

A tady už jsme v současnosti, v roce 2023! Ukázalo se, že náš nezranitelný hrdina Fext může i onemocnět, navzdory staré pověsti, která tvrdí opak. Může za to jeho milá, loupežnice Filoména. Namíchala mu totiž kouzelný nápoj lásky, aby spolu mohli být až do skonání světa. Něco se ale při vaření zvrtlo. Do lektvaru omylem přimíchala i špatnou ingredienci. Fext po jednom doušku zesinal, omdlel a zatím se neuzdravil. Filoména ze smutku a žalu jen usedavě pláče. Pomoc se tak zdá být hlavně ve vašich rukách! S pomocí léčivých rostlin, které nasbíráte, můžete Fexta vyléčit. Vyrazíte Fextovi a Filoméně na pomoc?