14. ročník cyklomaratonu v Houštce se neobešel bez Fexta

Sobota 24. června patřila houšteckému cyklomaratonu a patřila  také z malé části naší soutěži Fextovo území 2. Stejně jako loni jsme totiž na dětské části závodu měli svůj stánek.

Ráno – budíček!

Ráno pro některé z nás nezačalo moc příjemně. Budík nastavený na sedmou ráno v sobotu není nic, co by chtěl člověk zažívat každý víkend. Bylo ale potřeba všechny věci nanosit do aut a přesunout se do starobosleslavské Houštky. Od osmé ráno totiž začínala prezence dětí na závod. Náš stánek jsme nakonec zvládly i přes drobné obtíže postavit rychle. Po počátečních rozpacích dětí a okukování našeho stánku se děti osmělily..a od té doby jsme se už nezastavily.

Jak to celé probíhalo?

Náš stánek fungoval v první řadě pro zabavení dětí, které čekaly na svůj závod. Měly jsme tedy připraveno opravdu mnoho úkolů. Hádanky byly z našeho sešitu Jak se žilo v Polabí, vyplněný úkol pak děti dostaly malou sladkou odměnu. Minulý rok se nám totiž stalo, že omalovánky a hádanky úplně došly.  Tomu jsme letos předešly a zásobily se opravdu velkým množstvím potištěných papírů, a tak se stalo, že nám (pro změnu) došly bonbóny.

U stánku jsme samozřejmě i propagovaly soutěž a tak jsme rozdaly velké množství hracích archů. Pro začínající hráče jsme měly připravenou první nálepku – žolíka z akce. Pro žolíka si ale přišli i ti, kteří už soutěž hrají. Moc nás potěšila třeba  holčička, která bydlí kousek od Liberce a prázdniny tráví u nás v Polabí. Ta nechtěla nic omalovat, ani luštit, šla si pro kartičku s Fextem, protože se na hru  moc těšila a pamatovala si ji z minulého roku.

Vyfotily jsme si i rekordmany, kterým už chybí jen 3 nálepky! Mají ale silnou konkurenci –  jak se nám přiznali jiní hráči na facebooku – těm totiž chybí jen nálepky dvě.

Ať už jste v kterékoliv části soutěže, tedy jestli na jejím konci, nebo jestli teprve začínáte, přejeme vám, aby vás naše soutěž bavila a hráli jste s chutí.

Šťastný lov vám přeje tým Fextova území 2:)

Top