Jaký byl Strašidelný zámek na téma ledu a ohně?

Už od slunného i když trochu větrného říjnového rána jsme v sobotu 7. října připravovali poslední detaily stezky Strašidelného zámku.

Celkem deset stanovišť strašidelné stezky obsadili na nádvoří a přilehlém okolí Ohnivci vařící polévku, na trůn usedla panovačná Ledová královna. Ve sklepě byl Kat se svými nástroji, v pekle čekali děsiví a divocí čerti. Prostor zámecké alchymie obsadil kostěj nesmrtelný, malé divadélko sehráli (a hráli skoro bez přestávky) amatérští herci ze stanoviště Král severu, čarodějnice vám vyvěstily osud z karet. Potkali jste i draky a zjistili jste, co skrývalo jejich vejce, u Yettiho se hledalo v ledu a mluvící Enti dávali zapeklité hádanky. V nově zrekonstruovaném zámeckém skleníku jste se dočkali blyštivé odměny. Bylo vás tolik, že jsme rozdali všechny barevné diamanty z velké truhly.

To všechno hlídali draci, na zámek přiletěli hned čtyři a stali se vmžiku atrakcí číslo jedna.
Mimo strašidelnou stezku jsme měli připraven i doprovodný program. V Kočárovně probíhalo divadélko se skřítky, mohli jste zkusit vyrobit si něco v dílničkách anebo odevzdat Herbář z naší turistické soutěže Fextovo území. Divadelní sál žil bitvou, a s basketbalistkami z DSK Brandýs jste si mohli vyzkoušet útoky a dobyvání papírového hradu. Na nádvoří, zdobeném létajícími duchy, se neustále něco dělo. Probíhalo zde vyhlášení vašich nejstrašidelnějších převleků za účasti Fexta a našeho maskota akce zlověstného Vlkodlaka. A že bylo z čeho vybírat – Vaše kostýmy byly prostě úžasné!

Letošní ročník Strašidelného zámku se zkrátka povedl, zámek praskal ve švech, vás okostýmovaných návštěvníků bylo skoro patnáct set. Podařilo se nám zapojit na šedesát dobrovolníků a všichni fungovali senzačně. Jako kdyby takovou velkou akci dělali každý týden a ne jednou za rok. Profesionálně, ale hlavně se nadšením a srdcem. Všem patří naše obrovské děkujeme!

A víte kdo za tím vším stojí?
Strašidelný zámek pro vás počtvrté připravila nezisková organizace MAS – Střední Polabí a spolek Free Festival, spolu s podporou města Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a dalších sponzorů. Děkujeme! Bez vás všech by to nešlo. Jste báječní!

Za produkční tým Strašidelného zámku
Olga Fábry