Fext se přišel podívat do Jenštejna a poradil s ukrytou korunkou

Letošní turistická soutěž Fextovo území 3 začala v sobotu 26. května na hradě Jenštejn. My (tedy já a Marcela) jsme byly připraveny už před druhou hodinou na hradě a zatím jsme si připravovaly věci pro soutěžící. Dostaly jsme od hradních přidělené místo uvnitř hradu, v malinké místnosti, ve které byl příjemný chládek.  Vše jsme si přichystaly a šly se podívat ven. Tam na děti čekaly různé další úkoly: malování na trička, výroba dřevěných mečů a připraveny byly také ponožky na ponožkovou bitvu. Nad tím vším dohlížel samotný Fext – ochotný kastelán hradu se totiž převlékl za naši postavičku a tím naši soutěž posunul do dalšího levelu.

V prvních minutách jsme si myslely, že snad ani děti nedorazí, na hradě panovalo vedro a klid, nikde ani živáčka. Naštěstí se tak nestalo a za chvíli jsme se dočkaly prvních hráčů. Na všechny hráče byl čas, takže jsme trpělivě vysvětlovaly pravidla soutěže a lepily první samolepky do hracích archů.  Náš Fext vodil děti po hradě a dával nápovědy. Na místě je totiž ještě speciální úkol – najít v okolí vchodu hradu korunku. Ne všem se to podařilo hned a tak šly děti s Fextem a ten jim v hledání pomohl.

Celkem jsme napočítaly na 100 hráčů, kteří se přišli na zahájení soutěže podívat. Všem děkujeme za účast, Fextovi za úžasnou pomoc, sponzorům za příspěvek, podpoře naší MAS, že soutěž vznikla a také naší manažerce Báře.  🙂

A co dál? Dál sledujte náš web, abyste se dozvěděli o dalších akcích. Soutěž trvá až do konce října, máte tedy ještě dost času se přidat a Fextovo území dobýt.

Za realizační tým soutěže Olga  a Marcela

 

Napsat komentář

Top