Vydejte se k soutoku dvou významných řek

Káraný, soutok Labe s Jizerou

Labe má svůj věhlas i v rámci Evropy. Uprostřed Polabí propojují 2 řeky Jizerské hory s Krkonošemi. Vy můžete být u toho. V blízkosti soutoku najdete na straně Káraného areál TJ Jizera, který nadchne hlavně děti. Obří fotbalové hřiště je obklopeno prolézačkami pro děti a cvičebními přístroji pro posilování dospělých. V druhé části pak najdete tenisové kurty.

A přímo u soutoku na vás čeká úkol 5 soutěže Fextovo území 3.

Co je podstatou úkolu 5?

Kdesi u soutoku Labe s Jizerou je ukrytá krabička s kartičkami „Fext od soutoku“. Vaším úkolem je krabičku najít, vzít si jednu z kartiček a krabičku vrátit zpátky na místo pro další soutěžící. V občerstvení v areálu TJ Jizera (Jizerská 262, Káraný) dostanete po předložení kartičky nálepku žolíka.

Jak se k soutoku dostat?

Na straně káranské soutoku využijte žlutou turistickou trasu, která vás zavede k lávce přes Labe. Vy však po ní nepřejdete a budete pokračovat po cestě rovně. K soutoku se dostanete také podél řeky Jizery od občerstvení na hřišti, kde na vás čeká nálepka žolíka za splněný úkol 5.

Kde najít krabičku s kartičkami?

Na káranské straně soutoku je výběžek, ze kterého se můžete podívat přímo na soutok. Tam krabička není 🙂 Místo, kde je ukrytá, se nachází kousek dál, vede k němu cestička a je u Jizery.

Takhle to tam vypadá.

Jak vypadá místo, kde ukrytá krabička k úkolu
Na obrázku vidíte místo, kde je krabička ukrytá, i krabičku samotnou. Je modrá a na víčku je obrázek Fexta. Najdete ji v těsné blízkosti stromu v pravé části fotografie.

A komu to nestačí, tady jsou GPS souřadnice: 50.1730769N, 14.7171231E.

Chcete se vykoupat?

V Jizeře je voda čistější než v jiných řekách a v horkých dnech je přímo posetá chladícími se návštěvníky.