Co je dobré vědět, než vyrazíte na Strašidelný zámek

Celkový dojem z akce se začíná utvářet už na parkovišti, proto pro vás máme přehled užitečných informací, které začínají parkováním, ale rozhodně u něj nekončí.

Kde zaparkovat?

V okolí zámku se dá zaparkovat na dvou místech. Jedno z nich je nad zámkem u zámecké kočárovny (Parkoviště Plantáž), druhé pod zámkem v ulici Na Celné.

Kdyby bylo náhodou plno, nabízí se i další možnosti. Parkovat se dá ještě v ulici Na Prádle. Trochu vzdálenější jsou parkoviště na Komenského náměstí a parkoviště F. X. Procházky. Z obou ale dojdete na zámek do 10 minut.

Jak to vypadá na mapě.

Kolik akce stojí?

Akce jako taková je volně přístupná, ale některé dílčí aktivity jsou placené.

Co se platí

Strašidelná stezka: vstupné 50 Kč za dítě starší 2 let (úspěšní účastníci Fextova území, kteří se prokáží nálepkou Filomény, mají vstup zdarma)

Dílničky, půjčování kostýmů, malování na obličej, fotokoutek, občerstvení

Co je zdarma

Fextova šifra, ekokoutek, přírodovědný koutek

Musím se na strašidelnou stezku někde registrovat?

Letos je strašidelná stezka samoobslužná, proto není potřeba se nikde registrovat. Největší nápor lidí předpokládáme odpoledne, kdy bude i vyhlašování soutěže Fextovo území, proto zvažte návštěvu v dopoledních hodinách.

Po zaplacení vstupného dostanete hrací kartu, která vás stezkou provede.

Je akce jenom pro účastníky soutěže Fextovo území?

Ne, akce je otevřena široké veřejnosti, ačkoliv některé z aktivit jsou hlavně pro účastníky (slavnostní vylosování, Fextova VIP zóna). Většina je ale volně přístupná.

Mám si vzít svačinu?

Svačinu si vzít můžete, ale kdo ji zapomene doma, hlady nezemře. Na zámku bude připraveno hned několik stánků s občerstvením.

Jak zjistím, kde co je?

Hned u brány potkáte pozitivně naladěné pořadatele, kteří vám dají tištěný program s mapkou a zodpoví všechny vaše dotazy.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Piště na soutez@polabsketoulky.cz. V neděli už vám asi neodpovíme, protože budeme pobíhat po zámku, ale sobotní dotazy rádi zodpovíme.

One thought on “Co je dobré vědět, než vyrazíte na Strašidelný zámek

Napsat komentář

Top