Fextovo zmizení: speciální edice Fextova území

Se začátkem letních prázdnin se můžete i letos těšit na soutěž Fextovo území. Soutěž, kterou nezisková organizace MAS Střední Polabí pořádá, je určena jak pro děti, tak pro rodiče. Cestovat s ní můžete po celém Středním polabí s notýskem v ruce.

Tento rok, díky pandemické situaci doznala i naše soutěž změn. Připravili jsme pro vás verzi bezkontaktní, účastníci letos budou chodit námi pečlivě vybrané turisticky atraktivní okruhy.  Úkolem bude poznat místa, která jsou zakreslena ve Fextově notýsku. Pomocníkem bude kreslená mapa, podrobnější mapové podklady pak soutěžící naleznou i na našem webu www.polabsketoulky.cz.

Fext se ztratil

Fext, nezranitelný hrdina, bájná postava nás provázel v minulých ročnících. V minulých ročnících soutěže si našel nevěstu a právě ta bude letos provázet šestý, trochu speciální ročník. Loupežnice Filoména, která letos převzala vedoucí úlohu v našem příběhu bude pátrat po lesích a loukách a hledat svého Fexta. Jestli ho najde, to už bude právě úkol pro naše soutěžící.

Soutěžní notýsky budou k dispozici zdarma na vybraných místech, především v infocentrech, ale také třeba v brandýské knihovně Eduarda Petišky. Veškerá místa zveřejníme tady na webu.

Napsat komentář

Top