Kdo unesl Filoménu – podezřelý číslo 1

Na jaře má láska vzkvétat, ale Fext sedí na brandýském zámku a přemýšlí, kde je jeho Filomény konec. Unesli ji čerti, ale těžko říct, kam ji odnesli. Nebýt karantény, dávno by už krokem jistým procházel polabskou krajinou. Teď mu nezbývá než zapojit své šedé buňky mozkové.

Je to sotva pár dnů, co mu vítr zavál vzkaz od Filomény. Teď už ví, že všechno je jinak. Jak?

Poslechněte si vzkaz od Filomény:


Fext už nečeká ani minutu

Doma za pecí je krásně teplo, ale komu se nelení, tomu je hej. Pátrat venku lidé ani tvorové jim podobní nemohou, ale co zapojit přátele z říše zvířat? V Panské zahradě hned vedle brandýského zámku žije holub hřivnáč, Fextův věrný přítel. Pro něj žádná rouška ani karanténa neplatí. Obletí třeba celý svět, aby Fextovi pomohl. Nebo jen všechny spojence?

Pomůžete Fextovi sestavit seznam podezřelých?

Stáhněte si pracovní list, kam si zaznamenáte jednotlivé podezřelé. Kdo má doma tiskárnu, vytiskne, kdo ji nemá, může klidně jen překreslit.

Holub hřivnáč bud postupně nosit Fextovi zprávy od jeho přátel, které vám napoví, kdo všechno mohl Filoménu unést. Kdo sestaví celý seznam a pošle nám ho na e-mail soutez@polabsketoulky.cz, získá odměnu.

 

První zpráva je tu

Holub hřivnáč roznesl Fextovu prosbu o pomoc, ale s prázdnou se nevrátil. První zpráva je tu a na vás je, abyste ji vyluštili. Kdo je podezřelý číslo 1?

Zapište nebo nakreslete do pracovního listu.

Napsat komentář

Top