Střední Polabí láká turisty na fexta, upíry i život kata

Brandýs nad Labem, Středočeský kraj, 8. 6. 2016 – Turistická sezona se kvapem blíží a pravděpodobně už plánujete výlety do dalekých krajů. Než své plány definitivně uzavřete, máme pro vás místní nabídku. Možná vás překvapí, že i nedaleko Prahy můžete naplánovat spoustu celodenních výletů. Ve Středním Polabí na vás čeká turistická soutěž „Fextovo území“.

Víte, ve kterém městě možná sídlili upíři? A kam jezdily tisíce návštěvníků z Prahy za víkendovým koupáním? Kde seskočili parašutisté, kteří zbavili český lid říšského protektora Heydricha? Kde se Marie Terezie seznámila se svým chotěm?  Nemusíte cestovat desítky či stovky kilometrů za netradičním zážitkem, stačí nasednout na kolo nebo obout pevné boty a máte o program postaráno.

Nezisková organizace MAS Střední Polabí, z.s. připravila ve spolupráci s městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav turistickou soutěž pro rodiny s dětmi. „Náš region je plný velmi zajímavých míst a turistům máme rozhodně co nabídnout. Připravili jsme proto přehled atraktivních zastávek formou soutěže. Návštěvníci se nejen dozvědí, kam vyrazit, ale zároveň si mohou výlety zpestřit odměnou,“ říká manažerka MAS Střední Polabí Barbora Roušarová.

„Po okolí vás provede nezranitelný Fext, bájná postava, která byla dobře známá právě v našich končinách. Vytipovali jsme pro vás nejzajímavější místa, kde na vás bude čekat razítko do hracího archu. Jakmile nasbíráte stanovený počet, můžete si vyzvednout odměnu. Pro pilné sběratele jsme připravili také hodnotnější ceny,“ doplňuje k soutěži Barbora Roušarová.

„Fextovo území“ má za sebou představení na akci Polabský Montmartre. O soutěž byl velký zájem a někteří účastníci začali soutěžit ještě téhož dne. U stánku se zastavili i zástupci města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, včetně starosty Vlastimila Picka (foto).

Soutěž poběží celou prázdninovou sezonu. Veškeré informace, včetně otvíracích dob najdete na těchto stránkách.

MAS Střední Polabí, z.s.

  • Nezisková organizace, která aktivně přispívá k rozvoji regionu.
  • Podporujeme rozvoj místa, kde žijeme.
  • Informujeme o významných událostech z regionu a turisticky atraktivních místech.

Kontakt

Ing. Veronika Kubrichtová

Fextovo území foto. mensijpg