Co je dobré vědět, než vyrazíte na Strašidelný zámek

Celkový dojem z akce se začíná utvářet už na parkovišti, proto pro vás máme přehled užitečných informací, které začínají parkováním, ale rozhodně u něj nekončí.

Kde zaparkovat?

V okolí zámku se dá zaparkovat na dvou místech. Jedno z nich je nad zámkem u zámecké kočárovny (Parkoviště Plantáž), druhé pod zámkem v ulici Na Celné.

Kdyby bylo náhodou plno, nabízí se i další možnosti. Parkovat se dá ještě v ulici Na Prádle. Trochu vzdálenější jsou parkoviště na Komenského náměstí a parkoviště F. X. Procházky. Z obou ale dojdete na zámek do 10 minut.

Jak to vypadá na mapě.

Mám rezervaci na strašidelnou stezku. Kam mám přijít?

Strašidelná stezka je na rezervaci, proto je nutné nahlásit své jméno na pokladně. Stezka prochází prostory zámku, proto hradí dospělí snížené vstupné (70 Kč). Děti jdou zdarma. Dostanete pásek na ruku a počkáte na průvodce, který si vás vyzvedne.

Přijďte, prosím, chvíli před rezervovaným časem, ať se nám na trase netvoří kolony.

Nemám rezervaci na strašidelnou stezku, mám vůbec chodit?

Strašidelná stezka je pouze jednou z mnoha aktivit, které na vás na zámku čekají. Přijďte, nudit se určitě nebudete.

Je akce jenom pro účastníky soutěže Fextovo území?

Ne, akce je otevřena široké veřejnosti, ačkoliv některé z aktivit jsou hlavně pro účastníky (slavnostní vylosování, Fextova VIP zóna). Většina je ale volně přístupná.

Mám si vzít svačinu?

Svačinu si vzít můžete, ale kdo ji zapomene doma, hlady nezemře. Na zámku bude připraveno hned několik stánků s občerstvením.

Jak zjistím, kde co je?

Hned u brány potkáte pozitivně naladěné pořadatele, kteří vám dají tištěný program s mapkou a zodpoví všechny vaše dotazy.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Piště na soutez@polabsketoulky.cz. V neděli už vám asi neodpovíme, protože budeme pobíhat po zámku, ale sobotní dotazy rádi zodpovíme.

Napsat komentář

Top