Čelákovice

Čelákovice

31.3.2017 Vyp Od polabsketo

Město Čelákovice se pyšní moderní zavěšenou lávkou přes Labe, která získala prestižní americké ocenění. Z Čelákovic vás dovede do oblasti plné přírodních rezervací, kde můžete prochodit boty.

Přímo v Čelákovicích na vás čeká zrekonstruovaná funkcionalistická Volmanova vila i krásná novobarokní radnice. Ve středověké tvrzi se nachází městské muzeum, kde se mimo jiné dozvíte, zda v Čelákovicích skutečně sídlili upíři.

Čelákovice jsou díky železnici velmi dobře dostupné z Prahy i z přilehlého okolí. Okolí přímo vyzývá k cyklistickým a pěším výletům.

Nejvzácnější písemnou památkou Čelákovic je městská kniha s prvním dochovaným zápisem z roku 1366, která byla roku 1997 prohlášena kulturní památkou.

Na výletě neopomeňte navštívit městské muzeum, které se nachází ve zrekonstruované středověké tvrzi. Seznámíte se s místní historií a v nově otevřeném infocentru získáte další náměty k výletům. Vyzvednout si můžete nálepku 10 do soutěže Fextovo území.

Milovníci architektury ocení funkcionalistickou Volmanovu vilu, která je celá zrekonstruovaná. Dovnitř se bohužel nepodíváte, ale i zvenku vás významná průmyslová stavba okouzlí.

Rozhodnete-li se překročit moderní zavěšenou lávku, připravte si pevné boty. Druhá strana Labe je protkaná turistickými stezkami. Naučná stezka Údolím Labe vás dovede až do Lysé nad Labem.

Nálepky Fextova území v Čelákovicích a okolí